top of page

Timetable

In Term 4, students may move up an age group and 
timetable may change.

Monday Studio 1

 

4:15      Mia K                           Nikki
4:45      Meredith
K                   Nikki

5:15     12&U Ballet                  Elyse
6:15     16&U Ballet                  Elyse

7:15     16&U Tap                     Elyse
8:00     Maya M                        Elyse

9:00      Finish                                   

 

 

Monday Studio 2

4:45     Ariana P                        Jasmine
5:15__Jnr Troupe (Rec)_          Jasmine
6:45    Emma P                         Nikki 

7:15    Hanna P                         Nikki

8:15    Finish                                      


 

Monday Studio 3

5:15      16&U Ballet                   Nikki
6:15      16&U Pointe                  Nikki
6:45     
Snr Troupe (Rec)            Jasmine

8:15      Jasmine Y                      Nikki

9:15      Finish                                     

 


Tuesday Studio 1
 

4:15    Little Rollers Tumble      Tiana

5:00    Tiny Tumble                   Tiana

5:45    Acro Fundamentals       Tiana

6:30    Acro Intermediate         Tiana

7:30    Acro Advanced             Tiana
8:30    Hanna & Emma P          
Tiana
9:00    Finish                                      

 

 

Tuesday Studio 2
 

5:00    Tiny Tumble                  Christina

5:45    Acro Fundamentals      Christina
6:30    Aria P & Kaylee T         Christina

7:30    Finish                                         

Tuesday Studio 3
 

5:00    Jnr Hip Hop                Siroun

5:45    Youth Hip Hop            Siroun

6:30     Snr Hip Hop               Siroun
7:30    Adult Power Hour        Siroun

8:30    Finish                                     

 

Wednesday Studio 1
 

4:00     Liana N                     Elyse
4:30    Vivia
n N                     Elyse

5:00    12&U Tap Troupe       Elyse
5:45    12&U Ballet                Elyse

6:45    16&U Ballet               Nikki

7:30    Madison C                 Elyse

8:00    Finish                                 

 

Wednesday  Studio 2
 

6:15    Josephine L                 Nikki
6:45    Emma P                      Elyse

7:15     Finish                                  

Wednesday  Studio 3

4:15    Meredith K                 Anna

5:15    Hanna P                     Anna
5:45    16&U Pointe               Anna

6:45__12&U PBT                   Anna

7:30    16&U PBT           __    Anna

8:15    Finish                                   

 

Thursday Studio 1


5:00    6&U Ballet (2018)              Elyse

5:30    6&U Troupe Elite (Green)  Elyse

6:15    6&U Ballet (2017)              Elyse
6:45    16&U Ballet                       Elyse

7:45     Anastasia B                      Elyse

8:45    Finish                                         

 

Thursday Studio 2

4:30   Kiarah B                      Jasmine
5:00 _6&U Troupe Rec_____ Jasmine

5:45   10&U Ballet                 Jasmine

6:45   Kiarah B                      Jasmine

7:15   Finish                                        

 

Thursday Studio 3 

4:30    Little Stars                     Nikki

5:15    Stephanie H                  Nikki
5:45    10&U Ballet                   Nikki

6:45    Indie M                          Nikki

7:15    Jasmine Y Technique    Nikki

8:15    Finish                                     

 

Friday Studio 1

4:00    Samara Y                      Elyse

4:30    10&U Ballet_____          Elyse
5:30    10&U Tap___                 Elyse
6:15    8&U Tap                        Elyse
7:00    
 Acro Fun / Int               Tia

8:00    Finish                                 

Friday Studio 3

4:30   10&U Ballet                   Tia

5:30   8&U Ballet                     Tia

6:15   10&U PBT                      Tia

7:00    Florence H                    Elyse

7:30    Jithmi T                _____Elyse

8:00    Finish                                    

Saturday Studio 1

9:00      6&U Troupe Elite (pink)      Nikki

9:45      6&U Ballet                          Nikki

10:15    6&U Troupe Elite (purple)  Nikki
11:00    6&U Ballet                          Nikki
11:30    Break__________________       _
12:00    8&U Troupe                        Nikki
1:15     10&U Troupe                       Nikki

2:30     12&U Troupe                       Nikki

3:45     16&U Troupe                      Elyse
5:00      Finish                                          

 

 

Saturday Studio 2 

9:00      6&U Troupe Elite (blue)  Tia

9:45      6&U Ballet                     Tia

10:15    6&U Troupe Rec            Tia

11:00    Zechariah Technique    Tia

11:30    Break                                 
12:00   10&U IDT                       Tia
1:15     Break                                  

2:00     Vivian N                      Elyse

2:30     Lexie W                       Elyse

3:00     Isla P                           Elyse
3:30      Finish                                  
3:15

 

Saturday Studio 3

9:00___Rock Tots_                   Elyse
9:30     Rock Tots                     Elyse
10:00   Little Stars                    Elyse
10:45   Little Stars                    Elyse
11:30   Little Stars                    Elyse

12:15   Airlie M                         Elyse
12:45   Sabrina B                     Elyse

1:15     8&U IDT                       Tia
2:45     16&U IDT                     Alex

3:45    12&U IDT                      Alex
5:00    Finish         ___ __________  

 

 

Sunday Studio 1

2:30__Tiny Tumble                    Tiana
3:30    Tiny Tumble                   Tiana
4:30    Acro Fundamentals       Tiana
5:30    Acro Interm / Adv          Tiana

6:30    Finish                                      

   

bottom of page